سرباز ولایی

سرباز ولایی

سرباز در لغت به معنی کسی است که جان خود را به بازی گرفته است برای دوستدار خویش کسی که حاضر است جان خود را برای آن که دوست دارد فداکند و از باختن سرش ابایی ندارد وسرباز ولایی یعنی کسی که جان خویش را برای امام خود و ولی خود که امام زمان ارواحنا فدا باشد فدا کند نه در لفظ بلکه در عمل سرباز ولایی کسی است که به فرمایشات امام خویش گوش دهد وبه آن جامه عمل بپوشاند و در نبود امام خود (بنا به گفته خود امام)به نائب آن اقتدا می کند وآن را به منزله امام خود می داند سرباز ولایی ولی خود را می شناسد ولی ای که به معنی سرپرست است نه به معنی دوست ، ولی ای که همراه حق است وحق همراه اوست ولی ای که.....
سرباز ولایی یعنی فدایی ولی یعنی فدایی علی یعنی فدایی........

طبقه بندی موضوعی

پیوندها

مکاتبه یک جوان با علامه طباطبایی

نامه جوان:

محضر مبا رک آیت الله العظمی جناب آقای طباطبایی سلام علیکم ورحمت الله وبرکاته.

 

جوانی هستم 22 ساله که تنها ممکن است شما باشید که به این سوال من پاسخ گویید.

در محیط وشرایطی زندگی میکنم که هوای نفس وآمال بر من تسلط فراوان دارند ومرا اسیر خوود ساخته اند وسبب باز ماندن من از حرکت به سوی الله شده اند.

در خواستی که از شمادارم این است که بفرمایید بدانم به چه اعمالی دست بزنم تا بر نفسم مسلط شوم واین تلسم شوم را که همگان گرفتار آنند بشکنم وسعادت برمن حکومت کند؟لطفا نصیحت نمی خواهم بلکه دستورات عملی برای پیروزی لازم  دارم.                                                                                                                             

                                                                                                                       23/10/1355                             

                                                                                                                    داود نور محمدیَ

توصیه علامه به جوان

 السلام علیکم

                  برای موفق شدن ورسیدن به منظوری که در نامه مرقوم داشته اید ،لازم است همتی بر آورده وتوبه ای نموده به مراقبه ومحاسبه بپردازید.به این نحو که هرروز که هنگام صبح ازخواب بیدار می شوید قصد جدی کنید که در هر عملی که پیش می آید رضای خدارا مراعات خواهم نمود آن وقت در سر هرکاری که می خواهید انجام دهید نفع آخرت هم منظور خواهید داشت به طوری که اگر نفع اخروی نبود انجام نخواهید داد ووقت خواب چهار پنج دقیقه در کارهایی که در روز انجام داده اید فکر کرده ویکی یکی از نظر خواهید گذرانید .

هرکدام مطابق رضای خدا انجام یافته شکر بکنید وهرکدام تخلف شده استغفار این رویه را هرروز ادامه دهید .این روش گرچه در ابتدا سخت است ودر ذائقه نفس تلخ ولی کلید نجات ورستگاری است وهرشب پیش ااز خواب اگر توانستید سور مسبحات (حدید،حشر،صف،جمعه و تغابن)را بخوانید واگر نتوانستید تنها سوره حشر را بخوانید وپس از 20 روز حالات خود را برای بنده بنویسید.

     انشا الله موفق خواهید بود.

والسلام     والسلام علیکم

   محمد حسین طباطبایی

  • ۹۱/۰۸/۲۳
  • ۵۸۵ نمایش
  • صادق صداقت

کلید رستگاری از زبان علامه

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">