سرباز ولایی

سرباز ولایی

سرباز در لغت به معنی کسی است که جان خود را به بازی گرفته است برای دوستدار خویش کسی که حاضر است جان خود را برای آن که دوست دارد فداکند و از باختن سرش ابایی ندارد وسرباز ولایی یعنی کسی که جان خویش را برای امام خود و ولی خود که امام زمان ارواحنا فدا باشد فدا کند نه در لفظ بلکه در عمل سرباز ولایی کسی است که به فرمایشات امام خویش گوش دهد وبه آن جامه عمل بپوشاند و در نبود امام خود (بنا به گفته خود امام)به نائب آن اقتدا می کند وآن را به منزله امام خود می داند سرباز ولایی ولی خود را می شناسد ولی ای که به معنی سرپرست است نه به معنی دوست ، ولی ای که همراه حق است وحق همراه اوست ولی ای که.....
سرباز ولایی یعنی فدایی ولی یعنی فدایی علی یعنی فدایی........

طبقه بندی موضوعی

پیوندها

انتخابات باید آزاد باشد یعنی چه؟

چهارشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۱، ۰۹:۲۷ ق.ظ


 

انتخابات باید آزاد باشد جمله ای که با واکنش امام خامنه ای برخورد کرد .جمله ای که باید آن را فهمید ودانست که چه اشخاصی این جمله را می گویند دوست یا دشمن و قصدشان از این سخنرانی ها چست؟

انتخابات باید آزاد باشه یعنی چی.یعنی این که تا بحال آزاد نبوده وحالا باید دیگه آزاد بشه یعنی اون موقعی که همین اشخاص از انتخابات برنده بیرون اومدن اون موقع هم آزاد نبوده  وتحمیلی بوده . اصلا درسته ما آزاد رو در مقابل تحمیلی قرار میدیم یانه.راستی این حرفا رو هم دشمنان قسم خرده این نظام زده اند این چیو می رسونه؟

اول باید معنی درست واژه آزادی رو بدونیم

واژه آزادی در زبان فارسی در معانی متعددی از جمله عتق،حریت،اختیار،قدرت برعمل وترک عمل،قدرت انتخاب،رهایی،خلاص،آزاد مردی،شادی و رضا به کار رفته است.به رغم برداشت های مختلف ،آزادی مفهوم واحدی دارد که در همه برداشت های مذکور به گونه ای وجود دارد بر این اساس آزادی سه مولفه اساسی دارد که مفهوم آن را تشکیل می دهد :

 1)فاعل؛آزادی چه کسی

2)مانع؛آزادی ازچه چیزی و یا چه کسی

3)؛هدف؛آزادی برای چه هدفی

با توجه به این سه مولفه می توان آزادی را این گونه تعریف کرد "آزادی فرد یا افرادی از قید فرد یا افراد دیگر برای انجام دادن کار ورفتاری خاص"

واژه آزادی در وجوه مختلف و در معانی متفاوتی به کار گرفته شده است که مهم ترین آنها عبارت اند از:وجه فلسفی،وجه سیاسی،وجه حقوقی و وجه اخلاقی.از نظر فلسفی ،آزادی به معنی اختیار در برابر جبر است.از لحاظ سیاسی آزادی به مفهوم امکانات فرد از لحاظ حقوق مدنی ،اجتماعی وسیاسی در برابر قدرت وجامعه است.به لحاظ حقوقی نیز آزادی یکی از حقوق اساسی فرد دانسته شده وضمانت های اجرایی آن مورد توجه قرار می گیرد واز نظر اخلاقی به معنای رهایی از تعهدات وقیدو بند های زندگی روز مره ورهایی از هوا وهوس است.

حال ما به تعریف دقیق آزادی سیاسی می پردازیم

تا کنون تعاریف متعددی از آزادی سیاسی ارائه شده است،ازجمله:آزادی سیاسی یعنی اینکه فرد بتواند در زندگی سیاسی واجتماعی کشور خود ، از راه انتخاب زمامداران و مقامات سیاسی شرکت جوید وبه تصدی مشاغل عمومی وسیاسی واجتماعی کشور نائل آید ویا در مجامع ،آزادانه،عقاید وافکار خود را به نحو مقتضی ابراز نماید . همان گونه که ملاحظه میشود در آزادی سیاسی،برفراهم بودن زمینه مشارکت مردمی در جامعه تاکید شده وآزادی سیاسی بنابر این تعاریف ،آزادی استفاده از ابزار هایی است که از طریق آنها مردم بتوانند در زندگی سیاسی خود تاثیر عملی داشته باشند.

از مهم ترین مصادیق آزادی سیاسی می توان آزادی انتخاب وحق رأی را نام برد.

آزادی انتخاب وحق رأی:انتخاب حاکم وحکومت ومشارکت مردم در فرایند تصمیم گیری سیاسی از مهم ترین رفتار های سیاسی است که در صورت عدم مانع در این زمینه آزادی انتخاب ورأی شکل می گیرد.

طبق جمله اول که گفته شده انتخابات بایذ آزاد باشد باید دید مانع در این جا کجاست کجا مانع وجود دارد  اصلا مانع وجود دارد یا این که این حرف برای......   .

در همین مورد مناسب می بینم سخنانی از آیت الله جنتی بیاورم که در نماز جمعه ایراد کردند که فرمودند.

"...همون کلید واژه ای که رمز شورش بود تقلب در فتنه قبلی این دفعه رمز شورش وکلید واژه انتخابات آزاده من اگه می تونستم نام می بردم که ببینن کله گنده ها بعضی هاشون شکست خورده های سیاسی دارن می گن یکیشون که از همه گردن کلفت تره خیلی وقت قبل گفت انتخاباتی که ما هر سال داشته ایم همیشه هم سالم برگذارمیشده شاهدشم تمام ملت این مملکت کی آزاد نبوده کیو به زور آوردن پای صندق کیو بزور گفتن رأی به کی بده به کی نده کیو بزور گفتن ثبت نام بکن ثبت نام نکن در ثبت نام هم باز بود چطور حالا اینا که ادعاشون می رسه وخودشون رو مرد سیاست می دونندو یه دوره هاییم نقش والایی در حکومت داشتند حلا چطور حرفای اونارو می زنند اینا خجالت نمی کشند که حرفی که اونا می زنن اینا هم می زنن..."

اما لینک صحبتهای افرادی که در پوستر تصویرشان دیده میشود.

صحبت های سید محمد خاتمی

صحبت های دکتر احمدی نژاد

صحبت های آقای هاشمی رفسنجانی

صحبت های مریم رجوی و رضا ربع پهلوی

نظرات (۳)

salam-matlabe khobi bod damet garm-rasti avale matnet vave barkhord ro nazashti-hedere vebetam ghashange-ya ali

نمی دونستم احمدی نژاد هم این رو گفته.

 • مصطفی روحی
 • سلام
  وقتی فضای غالب فکری انسان ها تمرکز بر دنیا می شود نگریستن به تابلوی بهشت معنایی پیدا نمیکند . حال اگر می بینید کسانی به هر بهانه ای در رقابت دنیا تلاش می کنند بدانید خدا را ، قیامت را ، پل صراط به تیزی شمشیر و نازکی مو را فراموش کرده اند ... حال می خواهد تفسیر قرآن نوشته باشد یا ملبس به لباس پیغمبر اسلام (ص) باشد . فرقی نمی کند . شیطان در کمین همه نشسته است ... حتی من حقیر !
  یکی را با شهوت جنسی ، یکی را هم با شهوت ریاست و قدرت ...
  سخن بسیار است و من خسته از نوشتن
  هر چند
  گفته باشم ، پر امیدم
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">