سرباز ولایی

سرباز ولایی

سرباز در لغت به معنی کسی است که جان خود را به بازی گرفته است برای دوستدار خویش کسی که حاضر است جان خود را برای آن که دوست دارد فداکند و از باختن سرش ابایی ندارد وسرباز ولایی یعنی کسی که جان خویش را برای امام خود و ولی خود که امام زمان ارواحنا فدا باشد فدا کند نه در لفظ بلکه در عمل سرباز ولایی کسی است که به فرمایشات امام خویش گوش دهد وبه آن جامه عمل بپوشاند و در نبود امام خود (بنا به گفته خود امام)به نائب آن اقتدا می کند وآن را به منزله امام خود می داند سرباز ولایی ولی خود را می شناسد ولی ای که به معنی سرپرست است نه به معنی دوست ، ولی ای که همراه حق است وحق همراه اوست ولی ای که.....
سرباز ولایی یعنی فدایی ولی یعنی فدایی علی یعنی فدایی........

طبقه بندی موضوعی

پیوندها

دیداراعضای اتحادیه با خانواده شهیدان صنیع خانی

چهارشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۲، ۰۱:۲۴ ب.ظ
یکی از برنامه های خوب چهاردهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاههای سراسر کشور همین دیدار با خانواده های شهدا بود بچه ها به 40 گروه 7تا11 نفره تقسیم شده بودند هر گروه خانواده یک شهید.
 برای خانواده های شهدا هم یک مفاتیح الحیات با یک جعبه شیرینی تدارک دیده بودند .در گروه ما من بودم مصطفی روحی بود و مهدی چراغ زاده وسه نفر از بچه های دانشگاه اراک .

سرگروه ما آقا مصطفی بود ودیدار خانواده شهید صنیع خانی باید می رفتیماینقدر دست جنبوند که هم مهدی چراغ زاده گذاشت با علی کرد رفت (البته دلیل دیگرش هم شاید این بود که علی کرد اینا میرفتن بالا شهر و ما می رفتیم نازی آباد) هم ون ها رفتند آخه تقریبا 30 تا ون گرفته بودن آخر تاکسی گرفتیم پنج نفری راهی شدیم.

رسیده بودیم پشت در مرد میان سالی در را باز کرد وخوش آمد گفت و مارا راهنمایی کرد به سمت حسینیه شهیدان محمد و حسن صنیع خانی قبل از ورود دیدم پدر شهید صنیع خانی از بالای پله ها آهسته پایین می آمد به احترم حاج آقا ایستادم تا باهم داخل شویم چهره ای خندان داشت .

آقا سید موسی  همان طور که لبخند روی لبش بود گفت به ما از طرف بنیاد شهید تماس گرفتند بعد مصطفی توضیح داد که انجمن از بنیاد شهید خواسته تعدادی شهید معرفی کند برای دیدار دانشجویان حاج موسی سخت می شنید انگار بمبی که زمان جنگ به خانه شان اصابت کرده بود کار خودش را کرده بود او می گفت وقتی بمب خورد خانه همسایه ریخته بود توی حیات ما وقتی به حاج موسی نگاه کردم می شددر چهره اش دید که نمی خواهد به آن حادثه فکر کند .

آقا سید موسی از سیدحسن بیشتر تعریف می کرد او می گفت در دبیرستان حسن از اعضای شاخص اتحادیه دانش آموزی بود می گفت بی شک نماز شبش ترک نمی شد.
پدر شهیدان صنیع خانی از سید محمد می گفت
که او بنیان گذار و فرمانده ترابری سپاه بود .


یکی از خدمات بزرگ این شهید طرح جایگزین برای پل قطور بود که درزمان خود بسیار بی نظیر بود ودر یکی از قسمت های روایت فتح شهید آوینی به این موضوع می پردازد.
این دیدار یک ساعته بسیار جذاب  بودبرای من ودوستانم طوری که بعد از این دیدار واقعا تحت تاثیر واقع شده بودیم.
در آخر با پدر شهیدان صنیع خانی وبرادر شهید عکس یاد گاری گرفتیم.


دونفر سمت راست بچه های دانشگاه اراک نفرسوم برادر شهید چهارم خودم وبعد پدر شهیددان صنیع خانی ویک دیگر از بچه های اراک
و آقا مصطفی درحال عکس گرفتن.
 • ۹۲/۰۶/۱۳
 • ۱۱۶۰ نمایش
 • صادق صداقت

دیدار با خانواده شهیدان صنیع خانی

نظرات (۲)

   با سلام
خود ارضایی یا همان خلاصی موقت !
بروز هستم !
http://farhangeparvaz.blog.ir/1392/06/15/khoderzaei123123123

باتشکر
فرهنگ پرواز

 • محمد حسین عباسی
 • سلام
  نام وبلاگ و تغییر دادم البته نه آدرسش رو.
  من رو با(العبد التائب) لینک کنید
  پاسخ:
  حتما

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">